judo
27 اسفند 1401 - 12:29

توزیع میوه نوروزی در هرمزگان آغاز شد

بندرعباس - معاون بازرگانی تعاون روستایی هرمزگان گفت: در راستای کنترل افزایش قیمت میوه شب عید در بازار طرح توزیع میوه ایام پایانی از طریق مراکز مشخص شده در استان هرمزگان آغاز شد.

محمدرضا ماندگاری در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح توزیع میوه ایام پایانی سال در بندرعباس اظهار داشت: در راستای کنترل افزایش قیمت میوه شب عید در بازار طرح توزیع میوه شب عید همزمان با سراسر کشور از طریق مراکز مشخص شده در استان هرمزگان آغاز شده که در این زمینه تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته است.

وی قیمت مصوب سیب زرد و قرمز عرضه شده در غرفه‌ها را ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان و پرتقال والنسیا را ۲۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هیچ نارسایی در توزیع میوه شب عید وجود ندارد و مردم به اندازه مورد نیاز خود می‌توانند میوه شب عید را از طریق غرفه‌های مشخص شده تهیه کنند.

ماندگاری تصریح کرد: از دیروز میوه‌های ذخیره سازی شده به شهرستان‌ها ارسال شده و در مجموع در ۷۴ غرفه دایر شده در مناطق مختلف شهرهای استان هرمزگان توزیع میوه شب عید انجام و به میزان کافی روزانه میوه اعم از سیب قرمز و پرتقال در بین آحاد جامعه توزیع می شود.

وی با بیان اینکه ۱۰ غرفه در مرکز استان دایر شده افزود: خیابان طلوع، چهارراه خانه نان، چهارراه نخل ناخدا، بلوار امام حسین ورودی کوی شفا، بلوار راه آهن بعد از پمپ بنزین، ۱۳ هکتاری جنب خانه ژیمناستیک، چهارراه اندیشه، پیامبر اعظم جنب آتش نشانی، بلوار چمران روبرو امامزاده سید مظفر و فاز یک اوقاف از جمله مکان های توزیع در بندرعباس است.

معاون بازرگانی تعاون روستایی هرمزگان هدف اصلی از این توزیع را جلوگیری از التهاب بازار و تنظیم بازار اعلام کرد و ادامه داد: با خودداری از فعالیت افراد فرصت‌طلب و سودجو سعی داریم به قیمت مصوب میوه مورد نیاز مردم را در ایام پایانی سال تأمین و با کیفیت مناسب در اختیار آنها قرار دهیم.

وی اظهار امیدواری کرد با اقدامات انجام یافته در راستای ساماندهی برنامه‌های ویژه نوروز اقدامات لازم را انجام داده و شهروندان در صورت نیاز در حوزه میوه تنظیم بازار می توانند از ساعت ۷ الی ۱۵ با شماره های ۳۳۳۱۳۷۸۰- ۳۳۳۱۳۹۹۴ تعاون روستایی هرمزگان تماس حاصل کنند.

توزیع میوه تنظیم بازار و ایام پایانی سال از ۲۵ اسفند ماه شروع و تا ۵ فروردین ماه ادامه دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1098842